11 szprotawa herb

Wygląd ucznia

Wypisy ze Statutu Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Szprotawie

§ 4

 1. Strój i wygląd codzienny ucznia powinien być stosowny, schludny i estetyczny. Przy jego wyborze uczniowie oraz rodzice (opiekunowie) powinni kierować się przede wszystkim wyczuciem, poczuciem estetyki i ogólnie przyjętymi normami społecznymi. Jeżeli pracownik szkoły zwróci uwagę uczniowi na niestosowny strój, uczeń zobowiązany jest zmienić strój począwszy od następnego dnia nauki.
 1. Strój galowy: biała koszula, spodnie i spódniczka w jednolitym ciemnym kolorze, o stosownej długości, nie krótszej niż do kolan obowiązuje w dniach: uroczystości szkolnych wymienionych w pkt 5 i 6 oraz podczas egzaminów zewnętrznych;
 2. Poczet sztandarowy posiada własny strój galowy.
 3. W trosce o zdrowie i prawidłowy rozwój uczniów oraz w trosce o estetykę ich wyglądu, za niezgodne (zabronione) z przyjętym wizerunkiem ucznia uważa się:
 • ubiór ucznia inny, niż określony jako ubiór codzienny,
 • noszenie fryzur, które odbiegają od przyjętych społecznie norm kulturowych. Przesadne żelowanie, farbowanie na nienaturalny kolor, wystrzygiwanie wzorów, czesanie „irokeza” uznaje się za naruszające zasadę dobrego wyglądu ucznia naszej szkoły,
 • noszenie ozdób w różnych odsłoniętych miejscach ciała lub nietypowych miejscach twarzy. Za niewłaściwe uznaje się przekłuwanie i zdobienie kolczykami języka, warg, brwi i nosa. Za niestosowne uważa się również noszenie większej ilości kolczyków w małżowinach usznych,
 • stosowanie makijażu,
 • nadmiernie długie paznokcie. Długość paznokci powinna być tak dostosowana, aby nie wpływała na prawidłowe wykonywanie czynności szkolnych, np. podczas pisania czy wykonywania doświadczeń. Za niewłaściwe uznaje się przesadne zdobienie paznokci poprzez stosowanie różnokolorowych lakierów i innych naklejanych ozdób. Zabrania się stosowania tipsów i innych ozdób mogących wpływać na rozwój ucznia,
 • posiadanie tatuaży w miejscach widocznych i odsłoniętych,
 • ubiór ucznia powinien być stosowny do warunków pogodowych (pór roku),
 • odzież ucznia nie powinna odsłaniać: ramion, dekoltu, brzucha, bielizny.
 • napisy i symbole umieszczone na odzieży lub przyborach szkolnych (plecaki, piórniki, itp.) nie powinny naruszać dóbr osobistych innych ludzi, nakłaniać do agresji lub zachowań odbiegających od obowiązujących norm społecznych.

Nasza lokalizacja

Najnowsze Wiadomości

Nasz kanał YouTube

proocent

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Prywatność i ciasteczka

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej strony czuli się bezpiecznie. Poniżej przedstawiamy Politykę prywatności odnoszącą się do tzw. plików Cookies.

1. Kiedy wchodzisz na naszą witrynę, na dysku Twojego komputera mogą być zapisywane tzw. ciasteczka (ang. cookies), czyli niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez nasz serwer albo serwer Google
2. Zapisywanych na Twoim komputerze informacji wysyłanych z naszego serwera nigdzie nie gromadzimy i w żaden sposób nie przetwarzamy.
3. Oprócz ciasteczek wysyłanych z naszego serwera za pośrednictwem naszych witryn wysyłane są cookies firmy Google, które służą dopasowaniu reklam wyświetlanych w modułach Google do Twoich zainteresowań.
4. W każdym momencie możesz wyłączyć możliwość zapisywania wszystkich lub niektórych ciasteczek poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.
5. Jeżeli zdecydujesz się na odrzucenie wszystkich ciasteczek, nie będzie możliwe korzystanie z niektórych treści i usług udostępnianych w naszych witrynach, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie ciasteczek nie    powoduje natomiast braku możliwości przeglądania stron .
JAK WYŁĄCZYĆ CIASTECZKA

 w przeglądarce Firefox

 w przeglądarce Opera

 w przeglądarce Internet Explorer

 w przeglądarce Safari

w przeglądarce Chrome

Jeśli korzystasz z urządzenia przenośnego (telefon, smartfon, tablet), zapoznaj się z opcjami dotyczącymi ochrony prywatności w dokumentacji na stronie internetowej producenta Twojego urządzenia.

©2021 Szkoła Podstawowa nr 1 w Szprotawie. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Search