Sabina Kijanka - Malta

kisabSabina Kijanka

Kurs metodyczno-językowy: Playground Classroom - Language Teaching Primary-Adults (Malta)

Termin: 31.05 - 11.06.2021 r.

Na przełomie maja i czerwca 2021 r. odbyłam kurs metodyczno-językowy „Playground Classroom- Language Teaching Primary- Adults” w St. Julian’s na Malcie. Było to niesamowite doświadczenie, przygoda życia. Pobyt w ETI School oceniam bardzo pozytywnie.

ETI  (Executive Training Institute ) działa w nowoczesnym  centrum szkoleniowym, który mieści się  w budynku ESE (European School of English) położonym w sercu St. Julian's. Centrum szkoleniowe ETI składa się z klimatyzowanych sal szkoleniowych wyposażonych w najnowszą technologię multimedialną oraz interaktywne tablice. Mój dwutygodniowy kurs był bardzo interesujący. Obejmował zagadnienia dotyczące metodyki nauczania języka angielskiego, wykorzystania multimediów i technologii na zajęciach oraz teorie uczenia się i nauczania. Lekcje indywidualne miały formę praktyczną. W związku z tym uczestniczyłam we wszystkich aktywnościach. Moja nauczycielka była bardzo pomocna, świetnie wyjaśniała zagadnienia, bardzo dużo rozmawiałyśmy o swoich krajach, porównywałyśmy polski i maltański system edukacji.

Oprócz nauki był także czas na intensywne zwiedzanie Malty. W pierwszą sobotę mobilności wybrałam się m.in. na wycieczkę do Valletty - stolicy Malty. W kolejnych dniach odwiedziłam wiele pięknych i ciekawych miejsc np. Zatokę świętego Pawła, Mdinę, Bugibbę i wiele innych. Wieczory spędzałam na spotkaniach z przyjaciółmi i degustacji lokalnych przysmaków.

Podsumowując, uważam, iż wybór Malty na szkolenie Erasmusa to najlepsze z możliwych miejsc. Niesamowita przyroda, nowoczesność połączona z historią, wspaniali ludzie, inna kultura, dzięki której człowiek otwiera się na różnorodność, a dyskusje z ludźmi z różnych części globu sprawiają, iż świat oraz możliwości jakie on nam daje są na wyciągnięcie ręki.