11 szprotawa herb

Aktualne konkursy

Mikola

dla uczniów klas I-III i IV-VIII szkół podstawowych

W konkursie przewidziano atrakcyjne nagrody. Łączna pula to 8000 pln. Nagrody zostaną rozdane w dwóch kategoriach wiekowych (uczniowie klas I-III oraz IV-VIII). W każdej kategorii:
   I nagroda - 2500 pln,
  II nagroda - 1000 pln,
  III nagroda - 500 pln.

1. Uczestnicy konkursu wykonują pracę plastyczną, dowolną techniką, której tematem jest "Święty Mikołaj w oczach dzieci".

2. Zdjęcie (dobrej jakości) prezentujące pracę należy nadesłać w terminie do 15 listopada 2021 r. wypełniając formularz na stronie internetowej: http://www.konkurs-plastyczny.fsd.lublin.pl">www.konkurs-plastyczny.fsd.lublin.pl

3. Laureaci konkursu zostaną powiadomieni o wygranej telefonicznie lub mailowo do 26 listopada 2021 r.

4. Wręczenie nagród odbędzie się 4 grudnia 2021 r.

 

Więcej informacji udziela p. Dorota Czernisz

 

 

nbpkonk

Już po raz 20. Narodowy Bank Polski organizuje konkurs dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych na pracę pisemną dotyczącą sylwetki wybranego ekonomisty. Minister Edukacji i Nauki objął konkurs patronatem honorowym.
Aby zgłosić sie do konkursu należy obejrzeć film znajdujący się na stronie nbp.pl/ekonomiści, wybrać bohatera swojej pracy i wskazać w niej w jaki sposób wybrana sylwetka nas zainteresowała.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. W pracy powinien być poruszony temat dotyczący wydarzeń i obserwacji ekonomicznych, które w czasach młodości skłoniły ekonomistów do zainteresowania się tą tematyką.

Przewidziane nagrody w konkursie
I miejsce – 4000 zł,
II miejsce – 3500 zł,
III miejsce – 3000 zł,
wyróżnienie – 1500 zł.
Gratyfikację za wsparcie merytoryczne otrzymają również nauczyciele-opiekunowie nagrodzonych uczniów.

Termin nadsyłania prac mija 12 października br.

Więcej informacji na stronie https://www.nbp.pl/home.aspx?f=/konkursy/2021/praca_pisemna/pisemna_main.html


plakatszdk

 

KONKURS NA PLAKAT TEATRALNY

 

Szprotawski Dom Kultury zaprasza uczniów klas IV-VIII do udziału w konkursie "PLAKAT TEATRALNY", który organizowany jest w ramach projektu "Kulturalne Pendolino". Wśród nadesłanych prac wybranych zostanie 45 prac, których autorzy pojadą w kulturalną podróż do Zielonej Góry. Wycieczka jest bezpłatna (wszystkie koszty pokrywa Szprotawski Dom Kultury). Planowany wyjazd 24.10.2021 roku, godz. 9.00.

W programie:

 • godz. 11.00 seans filmowy w Planetarium Wenus "Jesteśmy gwiazdami"
 • godz. 12.45 - obiad
 • godz. 14.00 - lekcja teatralna z aktorami Teatru Lubuskiego
 • godz. 16.00 - spektakl teatralny "Marzenie Nataszy"
 Szczegóły konkursu wraz z Kartą Zgłoszenia znajdziecie w Regulaminie na stronie https://www.szdk.pl/index.php/173-konkurs-plakat-teatralny

 

buntow

 

Konkurs na komiks!

Serdecznie zapraszamy do udziału w IV Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno–Literackim „Buntowniczki”, którego Organizatorem jest Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy, a Współorganizatorem - Academy International Wawer.

W tym roku na uczestników czeka nowe zadanie – stworzenie komiksu!

Zadaniem uczestników będzie stworzenie komiksu o kobiecie – buntowniczce żyjącej w XXI w. Realizatorzy działania będą mogli wybrać jeden z tematów komiksu:

a) Droga do Buntu - jak stałam się Buntowniczką

b) Oto ja! – czego dokonała wybrana Buntowniczka.

Termin dostarczania prac konkursowych mija 13 grudnia 2021 r.

Dokładne wytyczne znajdziecie w załączonym regulaminie - klinknij link REGULAMIN

Więcej informacji o projekcie i konkursie na stronie "Buntowniczki" Wakelet


Międzynarodowy Konkurs Święty Jan Paweł II w oczach dziecka
pod hasłem "Nie lękajcie się!"

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XVI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym: „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka” w ramach obchodów XXI Dnia Papieskiego. Od początku istnienia Konkurs przyciąga rzesze młodych ludzi. W ciągu 15 lat wzięło w nim udział ponad 20 000 dzieci i młodzieży z Polski oraz najdalszych zakątków świata, w tym m. in. z Australii, Chin, Hongkongu, USA, Włoch. Rokrocznie tematem konkursu jest hasło Dnia Papieskiego ogłaszanego na dany rok przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W tym roku mottem będą jedne z pierwszych słów Papieża, którymi zwrócił się do wiernych - „Nie lękajcie się”, wypowiedziane w 1978 r. podczas inauguracji pontyfikatu. W dobie pandemii nabierają one nowego znaczenia. Żyjąc w nieustannym lęku przed śmiercią, chorobą czy utratą pracy, z licznymi obostrzeniami sanitarnymi, w dystansie do innych, zmagamy się z własnymi słabościami. Tegoroczne hasło „Nie lękajcie się” daje nadzieję, podnosi na duchu i niesie przesłanie, że nie musimy być sami w tych trudnych czasach. Przez organizację tegorocznej edycji te pokrzepiające słowa wysłać w świat, podnosząc na duchu wszystkich, którzy tego potrzebują, dzieci, rodziców, całe rodziny.

 • Uczestnicy wykonują pracę plastyczną zgodnie z hasłem.
 • Format pracy: A2 lub A3
 • Technika wykonania: dowolna, płaska (malarstwo, grafika, rysunek).
 • Wykonaną pracę wraz ze „zgodą rodzica/opiekuna prawnego niepełnoletniego autora pracy lub pełnoletniego autora pracy na przetwarzanie i publikację danych osobowych” należy dostarczyć do dnia 27.09.2021 do Pani Joanny Bojskiej
 • Organizatorzy:
  Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim, Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie, Dekanat Bielski, Fundacja Mate
 • Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 22 października 2021 r. o godz. 12.00 w Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim. 

jp21

 

 

 

 

 

 

Nasza lokalizacja

Najnowsze Wiadomości

Nasz kanał YouTube

proocent

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Prywatność i ciasteczka

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej strony czuli się bezpiecznie. Poniżej przedstawiamy Politykę prywatności odnoszącą się do tzw. plików Cookies.

1. Kiedy wchodzisz na naszą witrynę, na dysku Twojego komputera mogą być zapisywane tzw. ciasteczka (ang. cookies), czyli niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez nasz serwer albo serwer Google
2. Zapisywanych na Twoim komputerze informacji wysyłanych z naszego serwera nigdzie nie gromadzimy i w żaden sposób nie przetwarzamy.
3. Oprócz ciasteczek wysyłanych z naszego serwera za pośrednictwem naszych witryn wysyłane są cookies firmy Google, które służą dopasowaniu reklam wyświetlanych w modułach Google do Twoich zainteresowań.
4. W każdym momencie możesz wyłączyć możliwość zapisywania wszystkich lub niektórych ciasteczek poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.
5. Jeżeli zdecydujesz się na odrzucenie wszystkich ciasteczek, nie będzie możliwe korzystanie z niektórych treści i usług udostępnianych w naszych witrynach, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie ciasteczek nie    powoduje natomiast braku możliwości przeglądania stron .
JAK WYŁĄCZYĆ CIASTECZKA

 w przeglądarce Firefox

 w przeglądarce Opera

 w przeglądarce Internet Explorer

 w przeglądarce Safari

w przeglądarce Chrome

Jeśli korzystasz z urządzenia przenośnego (telefon, smartfon, tablet), zapoznaj się z opcjami dotyczącymi ochrony prywatności w dokumentacji na stronie internetowej producenta Twojego urządzenia.

©2021 Szkoła Podstawowa nr 1 w Szprotawie. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Search