Natalia Szpakowska - Malta

szpanNatalia Szpakowska

Kurs: English for secretaries at Intermediate oraz General English at Intermediate

Szkoła: GSE Gateway School of English

Miejsce: Malta

Termin: czerwiec - lipiec 2021

W ramach projektu Erasmus+ uczestniczyłam w dwutygodniowym kursie organizowanym na Malcie, w niewielkiej miejscowości Saint Julian’s. Odbywał się on w szkole językowej GSE Gateway School of English.

Udział w kursie był dla mnie sporym przeżyciem, możliwością rozwoju osobistego, poznania kultury obcego kraju, a przede wszystkim, szansą na kontynuowanie nauki języka angielskiego. Początkowo towarzyszył mi strach, ale dzięki wyjściu ze swojej strefy komfortu, szybko przerodził się w ekscytację. 

Zajęcia podzielone były na dwie części, indywidualną oraz grupową. Część indywidualna niewątpliwie była wyzwaniem, które wymagało konwersacji i wzajemnego zrozumienia się z nauczycielem. Druga forma zajęć odbywała się w grupie kilkanastu osób z różnych zakątków świata, co umożliwiało poznawanie siebie, swojej kultury, kraju czy zainteresowań. Ciekawym doświadczeniem był fakt, że każdy z nas władał zupełnie innym językiem, a wszyscy próbowaliśmy zrozumieć się w jednym, nieraz z różnym skutkiem. Kurs z pewnością nauczył mnie pokory, cierpliwości i dążenia do celu, mimo przeciwności.

szpak01.jpg szpak02.jpg szpak03.jpg

szpak04.jpg szpak05.jpg szpak06.jpg

szpak07.jpg

Poza zajęciami, miałam możliwość zwiedzania urokliwej Malty oraz Gozo. Korzystałam ze spacerów w promieniach słońca oraz przejażdżek komunikacją miejską, podczas których podziwiałam niezwykły krajobraz. Zachwyciła mnie ilość zabytków, zachowanej wieloletniej architektury oraz utrzymujący się starodawny klimat. Lazurowe morze urzekło mnie swoim kolorem i temperaturą.

Udział w projekcie pomógł mi przełamać barierę językową, podnieść swoje kompetencje oraz dał możliwość poznania zupełnie nowej części świata. Bardzo się cieszę, że mogłam się wziąć udział w mobilności edukacyjnej Erasmus+.