11 szprotawa herb

Sylwia Jersz - Malta

jer01Sylwia Jersz - nauczyciel języka polskiego

Kurs: English for secretaries at Intermediate oraz General English at Intermediate

Szkoła: GSE Gateway School of English

Miejsce: Malta

Termin: czerwiec - lipiec 2021

 W ramach projektu Erasmus + uczestniczyłam w kursie językowym organizowanym na Malcie.  Odbywał się on w szkole językowej GSE Gateway School of English.

 Zajęcia prowadzone były w świetnej atmosferze, wśród osób z różnych stron świata: m.in. Chin, Japonii, Hiszpanii czy Francji. Dzięki temu, że pracowaliśmy w grupach, mogliśmy się poznać i zaprzyjaźnić. Rozmawialiśmy o sobie, swoich zainteresowaniach i miejscach, z których pochodzimy. Uczestniczyłam również w indywidualnych lekcjach języka angielskiego, na których miałam możliwość rozmowy „face to face” z nauczycielem. Sposób prowadzenia lekcji dodawał odwagi w wypowiadaniu się po angielsku, mimo błędów, jakie zdarzało mi się popełniać.

Oprócz zajęć miałam możliwość zwiedzania, poznałam zakątki przepięknej wyspy Gozo i najciekawsze zabytki, a także uroczą stolicę - Valettę. Gozo to druga co do wielkości wyspa Malty i zrobiła na mnie piorunujące wrażenie. Nie jest duża, gdyż jej długość to tylko 14,48 km, a szerokość 7,25 km. Uchodzi za miejsce, gdzie można poczuć radość i to nie tylko dlatego, że jej maltańska nazwa „Għawdex” – to właśnie oznacza. Na wewnętrzną radość i spokój mają wpływ niewątpliwie sielskie krajobrazy, zabytki oraz piękne zakątki, które stworzyła Matka Natura.

Udział w projekcie Erasmus + to wspaniała przygoda, która dodatkowo pozwoliła mi na podniesienie umiejętności językowych oraz poszerzenie wiedzy i kompetencji z zakresu metodyki nauczania. W ciągu dwóch tygodni spędzonych na Malcie poznałam nowe sposoby uczenia, które z pewnością wykorzystam podczas pracy ze swoimi uczniami.

Search