Poznaj Polskę - Wycieczka do Warszawy

wwaw1

W dniach od 09 do 11 czerwca 2022 r. 44 uczniów klas 7a, 8b i 5b ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Szprotawie uczestniczyło w wycieczce do Warszawy. Wycieczka została dofinansowana z budżetu państwa w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. Śladami Polskiego Państwa Podziemnego odwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego – miejsce, w którym dowiedzieliśmy się jak wyglądało życie w mieście podczas wydarzeń z 1944 roku. Zwiedziliśmy także zespół zabytkowych cmentarzy wyznaniowych na Powązkach. Zobaczyliśmy dawny Plac Defilad z najbardziej rozpoznawalnym budynkiem stolicy – Pałacem Kultury i Nauki. Odwiedziliśmy historyczny zespół miasta z Traktem Królewskim i Wilanowem . Spacerując z przewodnikiem, zwiedziliśmy Stare Miasto, Zamek Królewski z Kolumną Zygmunta, Pomnik Małego Powstańca, Plac Teatralny, Starówkę, Trakt Królewski – Plac Piłsudskiego i szliśmy śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego. Byliśmy świadkami zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Odwiedziliśmy Belweder i spacerowaliśmy w ulubionym miejscu mieszkańców stolicy – Muzeum Łazienki Królewskie. Byliśmy w Bibliotece Uniwersyteckiej, podziwialiśmy największe w Europie Ogrody Dachowe. W Centrum Nauki Kopernik uczniowie odkrywali zjawiska i wynalazki, doświadczali, eksperymentowali, uczyli się poprzez zabawę. Nowym doświadczeniem dla wielu uczniów był przejazd metrem.

wwaw2wwaw3wwaw4

Trasa wycieczki była niepowtarzalną lekcją historii, pozwalającą nam zobaczyć najważniejsze zabytki Warszawy, poznać królewskie dzieje i uświadomić sobie heroiczną walkę Polaków podczas II wojny światowej. Projekt MEiN "Poznaj Polskę" pozwolił nam lepiej poznać naszą stolicę – Warszawę.

Więcej zdjęć w naszej Galerii, filmowa relacja pod linkiem