11 szprotawa herb

XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w naszej szkole

bibla

   W dniach 8–15 maja br. obchodziliśmy w szkole XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu”. W tym czasie zorganizowano w bibliotece wiele działań, których celem było promowanie książek i czytelnictwa. Młodsi uczniowie uczestniczyli w zajęciach czytelniczych „Ciekawostki o książkach”, na których poznali m.in. różne formy książek na przestrzeni dziejów oraz brali udział w konkursie plastycznym „Ilustracja do przeczytanej książki”. „Wylosuj sobie książkę do przeczytania” – to akcja czytelnicza skierowana do wszystkich uczniów, która cieszyła się dużym zainteresowaniem.  Czytelnicy brali też udział w „Plebiscycie na najciekawszą książkę”. Do skrzynki w bibliotece wrzucali tytuły książek, które szczególnie zapadły im w pamięci. Podczas Tygodnia Bibliotek, 10 maja, odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-VIII, łącznie 45 osób. Uczestnicy konkursu czytali fragmenty książek wybrane przez nauczyciela bibliotekarza. Zwycięzcy konkursu w poszczególnych kategoriach klas:

W klasach I Mistrzem Pięknego Czytania została Aleksandra Jutkiewicz z kl. Ib,
II miejsce – Iga Stochel – Ib,
III miejsce – Zuzanna Sokołowska - Ic.

W klasach II Mistrzem Pięknego Czytania została Nikola Tęsiorowska z kl. IIc,
II miejsce – Zuzanna Ganowska – IIc,
III miejsce – Nina Sklepińska – IIa. 

W klasach III Mistrz Pięknego Czytania to Jan Osiński z IIIa,
II miejsce – Nadia Miodek – IIIa,
III miejsce – Oliwia Kalicka – IIIb.

W kategorii klas IV – VI Mistrzem Pięknego Czytania został Franciszek Głodek z kl. IVa,
II miejsce - Alan Sworowski – Vcd,
III miejsce – Maja Bojska – IVa.

W kategorii klas VII – VIII Mistrzem Pięknego Czytania został Szymon Misterkiewicz z kl. VIIIfg,
II miejsce – Ewa Lichwała – VIIa,
III miejsce ex aequo – Jakub Borczyk z kl. VIIIa i Kacper Matysiak z VIIIb. 

Gratulujemy! 

W bibliotece można było obejrzeć wystawę nowo zakupionych książek do biblioteki, a na korytarzu szkolnym przeczytać wybrane cytaty z książek.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji.

Search