11 szprotawa herb

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1

IM. JANUSZA KORCZAKA

W SZPROTAWIE

E-dziennik

E-dziennik

Zaloguj się do szkolnego e-dziennika.

Plan lekcji

Plan lekcji

Sprawdź plan lekcji swojej klasy.

Galeria

Galeria

Obejrzyj zdjęcia z imprez szkolnych.

Księgozbiór

Księgozbiór

Sprawdź dostępność książek w szkolnej bibliotece w katalogu on-line.

List do Uczniów i Rodziców

List do Uczniów i Rodziców

  Drodzy Uczniowie! Już we wtorek, 1 września, spotkamy się po wakacyjnym wypoczynku. W tym roku nasza szkolna przygoda będzie wyglądała troszkę inaczej. Dbając o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo, lekcje będą odbywały się w wyznaczonych salach. Każda klasa będzie miała przydzielony swój gabinet, gdzie zajmować będziecie zawsze wyznaczone, stałe miejsce....

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/21

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/21

       Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów na Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/2021, które odbędzie się 1 września br. Ze względu na sytuację epidemiologiczną wychowawcy klas spotkają się z uczniami w wyznaczonych gabinetach. Prosimy o zapoznanie się z poniższym harmonogramem.      Do budynku przy Placu Kościelnym uczniowie klas I wchodzą...

Wyprawka szkolna pierwszoklasisty

Wyprawka szkolna pierwszoklasisty

Już za klika dni rozpoczęcie roku szkolnego. Będzie to szczególne wydarzenie zwłaszcza dla uczniów klas pierwszych. Wiemy, że piękne plecaki zapewne już czekają na pierwszy dzwonek. Przypominamy, czego nie może zabraknąć w plecaku i wyposażeniu pierwszoklasisty. Wykaz podręczników w roku szkolnym 2020/21 dla wszystkich klas znajdziecie pod linkiem - Podręczniki...

Wyjątkowe zakończenie wyjątkowego roku szkolnego

Wyjątkowe zakończenie wyjątkowego roku szkolnego

    26 czerwca odbyły się uroczyste akademie i pożegnalne spotkania z wychowawcami z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/2020. Pierwszy etap nauki ukończyli uczniowie klas trzecich, a ósmoklasiści zakończyli edukację w naszej szkole. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią wszystkie uroczystości pożegnalne zorganizowane były przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności....

Kształcenie na odległość

Kształcenie na odległość

   Minister Edukacji Narodowej  zdecydował ponownie, że kształcenie na odległość zostaje wydłużone i będzie realizowane do 26 czerwca br. Egzamin ósmoklasisty odbył się w dniach od 16 do 18 czerwca, a w terminie dodatkowym odbędzie się od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca. Szkoły otrzymają również wtedy...

Kangur Matematyczny 2020 rozstrzygnięty!

Kangur Matematyczny 2020 rozstrzygnięty!

W tym roku Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny, podobnie jak nauka w szkole, odbył się online w dniach od 2 do 5 czerwca 2020 roku w poszczególnych grupach wiekowych. Najwyższe lokaty, czyli wynik bardzo dobry na poszczególnych poziomach uzyskało troje uczniów: w klasie II – ADAM SROGA (105 pkt) i KACPER WÓJCISZYN...

Wyniki Wielkiej Ligi Czytelników

Wyniki Wielkiej Ligi Czytelników

WYNIKI MISTRZOSTW POWIATU WIELKIEJ LIGI CZYTELNIKÓW 28 maja 2020 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Ogólnopolskiego Konkursu "Wielka Liga Czytelników". W konkursie wzięło udział 29 uczestników z powiatu żagańskiego w dwóch kategoriach: klasy 1 –  4 i 5 – 8. Uczniowie rozwiązywali test online składający się ze 150 pytań dotyczący treści...

Wielki matematyczny sukces przekraczający granice!

Wielki matematyczny sukces przekraczający granice!

    Konkurs „Matematyka bez granic” organizowany jest pod auspicjami Rady Europy. Udział w nim biorą uczniowie z ponad 20 krajów. W Polsce patronat nad nim objęło Polskie Towarzystwo Matematyczne. Konkurs ma niespotykaną formę, gdyż startują w nim całe klasy, a uczniowie rozwiązują zestaw zadań, w tym jedno zadanie w języku...

Dzień Dziecka - filmowa niespodzianka

Dzień Dziecka - filmowa niespodzianka

Z okazji Dnia Dziecka w ramach corocznej niespodzianki od nauczycieli przygotowaliśmy naukę zdalną w krzywym zwierciadle. Mamy nadzieję, że mimo trudnej sytuacji, sprawiliśmy Wam tym filmem trochę radości. UWAGA! Film przeznaczony dla ludzi z poczuciem humoru! Materiał ma charakter wyłącznie żartobliwy! Podczas nagrywania nie ucierpiał żaden uczeń. Jeśli chodzi o...

E-dni Otwarte w SP1

E-dni Otwarte w SP1

  Szanowni Państwo, w dniach 27.04 – 30.04.2020 r. w Szkole Podstawowej nr 1 będą trwały e-Dni Otwarte. Wszystkich zainteresowanych rodziców zapraszamy do odwiedzania strony internetowej naszej szkoły i Facebooka, gdzie znajdziecie Państwo wiele informacji na temat różnorodnych form pracy z uczniami i życia szkoły. Każdego dnia prezentowany będzie inny...

Wsparcie psychologiczne dla mieszkańców gminy

Wsparcie psychologiczne dla mieszkańców gminy

  Mieszkańcy Gminy Szprotawa, którzy przeżywają silny stres w związku z panującą epidemią koronawirusa, przymusową izolacją czy kwarantanną mogą uzyskać wsparcie psychologiczne przez telefon w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Żaganiu. PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA W SZPROTAWIE Pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Szprotawie pełnią dyżury w siedzibie poradni w dni powszednie w godzinach 9:00...

Dzień Pracy Metodą Projektu

Dzień Pracy Metodą Projektu

     10 marca, po raz pierwszy w naszej szkole, zorganizowano Dzień Pracy Metodą Projektów. Był to dzień bez typowych zajęć dydaktycznych, który  z pewnością zostanie długo zapamiętany, przez społeczność uczniowską i nie tylko.      Celem pracy w tym dniu było zrealizowanie i  wykonanie wcześnie zaplanowanych przez klasy zadań projektowych. Wśród...

Dzień Kreatywności kl. 1-3

Dzień Kreatywności kl. 1-3

Dzieci z klas I-III podczas kreatywnych zajęć bawiły się wspaniale. Radości nie było końca. Były m.in. matematyczne muchy, zabawa z masą solną, matematyka z klasą, prace plastyczne i techniczne oraz wiele innych ciekawych działań. Dzięki takim zajęciom młodsi uczniowie wiedzą, że do zabawy wystarczy wyobraźnia, by ze zwykłego makaronu ułożyć obrazki,...

KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY

KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.W szkole zorganizujemy zajęcia świetlicowe...

Dylan Karczewski wyróżniony w eliminacjach powiatowych LKR

Dylan Karczewski wyróżniony w eliminacjach powiatowych LKR

Dylan Karczewski z kl. 7d otrzymał wyróżnienie na powiatowym etapie Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Rada artystyczna przyznała trzy wyróżnienia i jeden tytuł laureata. Dylan zachwycił publiczność i jurorów recytacją tekstu Jana Wołka „Zawsze można liczyć na wiersz”. Naszą gminę reprezentowała również Marysia Woźna z kl. 6b. Gratulujemy!

Koronawirus - informacje

Koronawirus - informacje

    Znajdziesz tutaj aktualne, oficjalne i wiarygodne informacje na temat nowego koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19 oraz informacje jak zachować środki ostrożności i jak postępować w przypadku podejrzenia zakażenia u siebie lub swoich bliskich.    Wszystkie publikowane na tej stronie informacje to oficjalne komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia lub...

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

    1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W naszej szkole uczciliśmy to wydarzenie w poniedziałek. Z tej okazji wielu uczniów przebrało się w stroje, nawiązujące do powstańczych mundurów z okresu działania Polskiego Państwa Podziemnego. Na korytarzach szkolnych pojawiły się informacje związane z tymi, których chciano „obedrzeć” z...

XXXIV gra sprawnościowa "Skrzydło Wolności"

XXXIV gra sprawnościowa "Skrzydło Wolności"

    27 Gromada Zuchowa „Leśne Duszki”, która działa w naszej szkole, wzięła udział  grze sprawnościowej „SKRZYDŁO WOLNOŚCI”, zorganizowanej przez instruktorów Hufca ZHP w Szprotawie. XXXIV edycja gry była propozycją uczczenia 75 rocznicy  zakończenia działań II wojny światowej na Ziemi Szprotawskiej, powrotu Ziem Zachodnich do Macierzy oraz Dnia Myśli Braterskiej.     Punktami kontrolnymi...

Nasi recytatorzy laureatami przeglądu gminnego LKR!

Nasi recytatorzy laureatami przeglądu gminnego LKR!

    Maria Woźna z kl. 6b i Dylan Karczewski z kl. 7d zostali laureatami przeglądu gminnego Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 27 lutego br. w sali widowiskowej Szprotawskiego Domu Kultury. Nasi recytatorzy otrzymali nominację do etapu powiatowego, który odbędzie się 6 marca w Centrum Kultury w Iłowej.  ...

Święto Szkoły

Święto Szkoły

   Zwieńczeniem całego tygodnia było Święto Szkoły, podsumowujące I półrocze nauki. Swoją obecnością zaszczyciło nas wielu znamienitych gości, mi.in. pani Ewa Gancarz, pełniąca obowiązki Burmistrza Miasta i Gminy Szprotawa, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej – pan Andrzej Skawiński, miejscy radni, dyrektorzy szkół i zaprzyjaźnionych instytucji, przedstawiciele Rady Rodziców oraz emerytowani nauczyciele. Szczególnym...

« »

Harmonogram

Kalendarz wydarzeń w bieżącym roku szkolnym, m.in. konsultacje, imprezy

 

Nasze sukcesy

Osiągnięcia w bieżącym roku szkolnym: naukowe, artystyczne, sportowe

 

Przyjaciele Szkoły

dlonie2

Osoby i instytucje, które otrzymały Honorowy Tytuł "Przyjaciela Szkoły"

 

Wychowawcy

Lista klas i wychowawców w roku szkolnym 2020/2021

 

Rozwijamy kreatywność

Rozwijamy kreatywność

Rozbudzamy ciekawość i wyobraźnię, zdobywamy wiedzę, rozwijamy talenty.

Kierujemy się słowami Patrona

Kierujemy się słowami Patrona

„Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.”

Budujemy świat wartości

Budujemy świat wartości

Patriotyzm, szacunek dla tradycji, poczucie godności, altruizm, współpraca – to nasze wartości!

Ćwiczymy umysł i ciało

Ćwiczymy umysł i ciało

Dbamy o zdrowie, trenujemy ciało, uprawiamy sport – odnosimy sukcesy!

Jesteśmy otwarci na świat

Jesteśmy otwarci na świat

Realizujemy projekty ogólnopolskie i międzynarodowe. Współpracujemy ze szkołami i instytucjami.

Mamy nowoczesną bazę

Mamy nowoczesną bazę

Dwa budynki szkolne, świetnie wyposażone gabinety, hala sportowa, sale gimnastyczne, plac zabaw, boisko, bogata biblioteka, pracownie.

Nasza lokalizacja

Najnowsze Wiadomości

Powszechny Spis Rolny

numeral

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Prywatność i ciasteczka

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej strony czuli się bezpiecznie. Poniżej przedstawiamy Politykę prywatności odnoszącą się do tzw. plików Cookies.

1. Kiedy wchodzisz na naszą witrynę, na dysku Twojego komputera mogą być zapisywane tzw. ciasteczka (ang. cookies), czyli niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez nasz serwer albo serwer Google
2. Zapisywanych na Twoim komputerze informacji wysyłanych z naszego serwera nigdzie nie gromadzimy i w żaden sposób nie przetwarzamy.
3. Oprócz ciasteczek wysyłanych z naszego serwera za pośrednictwem naszych witryn wysyłane są cookies firmy Google, które służą dopasowaniu reklam wyświetlanych w modułach Google do Twoich zainteresowań.
4. W każdym momencie możesz wyłączyć możliwość zapisywania wszystkich lub niektórych ciasteczek poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.
5. Jeżeli zdecydujesz się na odrzucenie wszystkich ciasteczek, nie będzie możliwe korzystanie z niektórych treści i usług udostępnianych w naszych witrynach, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie ciasteczek nie    powoduje natomiast braku możliwości przeglądania stron .
JAK WYŁĄCZYĆ CIASTECZKA

 w przeglądarce Firefox

 w przeglądarce Opera

 w przeglądarce Internet Explorer

 w przeglądarce Safari

w przeglądarce Chrome

Jeśli korzystasz z urządzenia przenośnego (telefon, smartfon, tablet), zapoznaj się z opcjami dotyczącymi ochrony prywatności w dokumentacji na stronie internetowej producenta Twojego urządzenia.

©2020 Szkoła Podstawowa nr 1 w Szprotawie. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Search