Nauka jest dla Ciebie!

Zostaliśmy laureatami ogólnopolskiego konkursu „Nauka dla Ciebie” zorganizowanego przez Centrum Nauki Kopernik oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego! Uroczysta gala wręczenia nagród laureatom i finalistom odbyła się 19 września w auli CNK w Warszawie.

Projekt pomocy edukacyjnej „Bryłkorotation” przygotowany przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły zdobył uznanie jurorów, którzy wyłonili pięciu laureatów ze wszystkich zgłoszonych drużyn. Oprócz prestiżowego tytułu, szkoła otrzymała nagrodę finansową w wysokości 6000 zł, zestaw pomocy dydaktycznych i gier, uczniowie z grupy projektowej atrakcyjne nagrody rzeczowe, a grupa 50 uczniów uczestniczyła dwudniowej darmowej wycieczce do Warszawy. Pierwszego dnia uczniowie mieli okazję zwiedzić najważniejsze miejsca i zabytki stolicy, m.in. Zamek Królewski czy Pałac Prezydencki, a także zobaczyć zmianę warty honorowej przy grobie Nieznanego Żołnierza. Drugiego dnia wszyscy uczestniczyli w uroczystej gali, po której udali się na zwiedzanie wystaw centrum naukowego. Uczniowie z grupy projektowej prezentowali zwiedzającym i pracownikom centrum stworzoną samodzielnie pomoc, która wzbudziła bardzo duże zainteresowanie kreatywnym podejściem do tematu. Nasza pomoc umożliwia pokazanie kilku eksperymentów, m.in. powstawania figur obrotowych, iluzji optycznych, animacji poklatkowej czy tunelu powietrznego. Zarówno dla prezentujących, jak i zwiedzających było to ogromne przeżycie, a może dzięki zdobytym doświadczeniom i emocjom znajdą się wśród nich przyszli wynalazcy?

Strona konkursu: http://www.kopernik.org.pl/news/n/konkurs-nauka-dla-ciebie/70731626 735634893537265 266825865466216448 n

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Prywatność i ciasteczka

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej strony czuli się bezpiecznie. Poniżej przedstawiamy Politykę prywatności odnoszącą się do tzw. plików Cookies.

1. Kiedy wchodzisz na naszą witrynę, na dysku Twojego komputera mogą być zapisywane tzw. ciasteczka (ang. cookies), czyli niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez nasz serwer albo serwer Google
2. Zapisywanych na Twoim komputerze informacji wysyłanych z naszego serwera nigdzie nie gromadzimy i w żaden sposób nie przetwarzamy.
3. Oprócz ciasteczek wysyłanych z naszego serwera za pośrednictwem naszych witryn wysyłane są cookies firmy Google, które służą dopasowaniu reklam wyświetlanych w modułach Google do Twoich zainteresowań.
4. W każdym momencie możesz wyłączyć możliwość zapisywania wszystkich lub niektórych ciasteczek poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.
5. Jeżeli zdecydujesz się na odrzucenie wszystkich ciasteczek, nie będzie możliwe korzystanie z niektórych treści i usług udostępnianych w naszych witrynach, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie ciasteczek nie    powoduje natomiast braku możliwości przeglądania stron .
JAK WYŁĄCZYĆ CIASTECZKA

 w przeglądarce Firefox

 w przeglądarce Opera

 w przeglądarce Internet Explorer

 w przeglądarce Safari

w przeglądarce Chrome

Jeśli korzystasz z urządzenia przenośnego (telefon, smartfon, tablet), zapoznaj się z opcjami dotyczącymi ochrony prywatności w dokumentacji na stronie internetowej producenta Twojego urządzenia.

©2020 Szkoła Podstawowa nr 1 w Szprotawie. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Search