OSTATNI DZWONEK

Ostatnie dni roku szkolnego 2018/2019 przebiegały pod hasłem POŻEGNANIE. Wszyscy, zarówno dyrekcja, nauczyciele, jak i uczniowie przygotowywali się do zamknięcia kolejnego etapu edukacyjnego.

Dnia 17 czerwca 2019 r. uroczyste zakończenie roku szkolnego przeżywały klasy trzecie szkoły podstawowej. Zakończyły one etap edukacji wczesnoszkolnej. Przed nimi  nowi nauczyciele, nowe przedmioty i nowe zmagania w  kolejnych klasach.

Dnia 18 czerwca 2019 r. uroczyście  żegnaliśmy uczniów klas ósmych – już teraz absolwentów szkoły podstawowej oraz uczniów klas trzecich gimnazjum – ostatnich absolwentów gimnazjalnych. Jak wszyscy wiemy, miniony rok szkolny zamyka istnienie gimnazjów w polskiej szkole.

W środę 19 czerwca 2019 r. wszyscy uczniowie na ostatniej już uroczystości szkolnej odebrali swoje świadectwa i uzyskali promocję do następnej klasy.

Uroczystości  szkolne przebiegały niezwykle podniośle. Były liczne przemówienia, zarówno Dyrektor szkoły, jak i Burmistrza oraz innych zaproszonych gości. Wszyscy wygłaszali słowa gratulacji i podziękowań, które mieszały się z dumą, radością, satysfakcją i ,co tu kryć, smutkiem, który zwykle jest towarzyszem pożegnań. Uczniowie w trakcie uroczystości odbierali z rąk Dyrektor szkoły dyplomy, nagrody, stypendia, wyróżnienia, medale. Nagród było bez liku. Szkoła pożegnała naprawdę zdolnych i dobrze przygotowanych do dalszego etapu edukacyjnego uczniów.

Ostatnim punktem tych uroczystych spotkań był program artystyczny, który zadumę i refleksję zamienił w humor i śmiech do łez.

Teraz upragniony czas odpoczynku. Gratulujemy wszystkim uczniom, życzymy wspaniałych i bezpiecznych wakacji. Absolwentom pomyślności, pozostałym uczniom -  do zobaczenia we wrześniu z nową energią do nowej pracy.