nas22

W dniach 25-26 czerwca odbył się w Miliczu XLIV finał centralny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” pod honorowym patronatem Ministra Klimatu i Środowiska i Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. Informowaliśmy już o awansie naszego ucznia Błażeja Stempniewicza z kl. 3c, który w finale centralnym wykazał się ogromną wiedzą i do tytułu laureata zabrakło mu zaledwie 1 punktu (w dogrywce rywalizowało pięciu finalistów)! Ze swoim wynikiem Błażej zajął szóstą lokatę w klasyfikacji ogólnopolskiej, co jest niebywałym osiągnięciem, ponieważ rywalizował ze starszymi uczniami i już planuje start w przyszłorocznej edycji! Kibicujemy i trzymamy kciuki za Twój sukces!

Miło nam również poinformować, że uczennica naszej szkoły Maria Szymczak z klasy 7a zajęła II miejsce w Finale Wojewódzkim w Lekkiej Atletyce Młodziczek w biegu na 1000m w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży. Czas 3.23.01 zdumiewa. Jej ciężka i systematyczna praca zwieńczona została pięknym wynikiem! Brawo Maria!!! Gratulujemy i życzymy dalszych owocnych sukcesów!

przyserc

Z wielką przyjemnością informujemy, że Kapituła Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Szprotawie przyznała Pani Dorocie Wójcik-Rościszewskiej, Panu Krystianowi Grabowskiemu i Panu Piotrowi Sikorskiemu Honorowy Tytuł "Przyjaciela Szkoły". Cieszymy się, że jesteście Państwo z nami i dziękujemy za okazaną pomoc.

Grono Honorowych Przyjaciół Szkoły znajdziecie Państwo, klikając w link.

GrabowskiKWojcikDSikorskiP

trzeeci01

Wczoraj uczniowie klas trzecich uroczyście zakończyli pierwszy etap edukacji. Pożegnali swoich wychowawców pięknymi słowami podziękowania za pierwsze trzy lata nauki - najważniejsze w całej edukacji. W przyszłym roku szkolnym, jako czwartoklasiści, rozpoczną naukę w budynku SP1 przy ul. Kopernika. Życzymy im wszystkim powodzenia!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w naszej Galerii

trzeeci02trzeeci03trzeeci04

absolw1

"Do was należy przyszłość" – to motto przewodziło tegorocznym absolwentom Szkoły Podstawowej nr 1 w Szprotawie podczas uroczystości pożegnania klas ósmych, którzy właśnie dziś odebrali dyplomy i nagrody za swoje sukcesy w nauce, sporcie i działalność społeczną. Nasi bohaterowie na deskach sceny Szprotawskiego Domu Kultury zaprezentowali programy artystyczne, które wycisnęły łzy wzruszenia i radości grona pedagogicznego, rodziców i zaproszonych gości. Dziękujemy za te piękne chwile i życzymy Wam pomyślności oraz sukcesów w dalszej nauce!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości:

Galeria 1 - link do pożegnania klas 8a, 8b, 8c

Galeria 2 - link do pożegnania klas 8d, 8e, 8fg

Absolwenci Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Szprotawie w roku szkolnym 2021/22

krower1

17 czerwca w naszej szkole odbył sie egzamin praktyczny na kartę rowerową. Do egzaminu przystapili uczniowie klas IV oraz uczniowie z oddziału przygotowawczego. Wszyscy uczniowie pomyślnie zdali egzamin. Gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy rowerem!

krower2krower3krower4